Sponsorer

 

Svendborg Kommune



RevisionsFirmaet Edelbo

Dansk Skaksalg

3. Hovedkreds

Kalender og tidsplan for DM 2018

Lørdag d. 24. marts Åbningsreception 13:00 - 14:00
Landsholdsklassen 1. runde 14.00 - 20.00
Tidlig Kort Påske 1. runde 14.00 - 20.00
G5 1. forløb 1. runde

14.00 - 20.00

Søndag d. 25. marts Landsholdsklassen 2. runde

14.00 - 20.00

Tidlig Kort Påske 2. runde 10.00 - 16.00
Tidlig Kort Påske 3. runde 16.00 - 22.00

G5 1. forløb 2. runde

14.00 - 20.00 

Mandag d. 26. marts Landsholdsklassen 3. runde

14.00 - 20.00

Tidlig Kort Påske 4. runde 10.00 - 16.00
Tidlig Kort Påske 5. runde 16.00 - 22.00

G5 1. forløb 3. runde

14.00 - 20.00 

Tirsdag d. 27. marts Landsholdsklassen 4. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7 1. runde 18.30 - 00.30

G5 1. forløb 4. runde

14.00 - 20.00 

Onsdag d. 28. marts Landsholdsklassen 5. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  2. runde

14.00 - 20.00

G5 1. forløb 5. runde

14.00 - 20.00 

Tilmelding og betaling til Parlyn (indskud 100 kr.) Senest 12.00
Parlyn 19.30 - ?
Dansk Skaksalg
Torsdag d. 29. marts Landsholdsklassen 6. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  3. runde

14.00 - 20.00

Veteran + G5 1. runde

14.00 - 20.00

Kort Påske 1. runde 10.00 - 16.00
Kort Påske 2. runde 16.00 - 22.00
Dansk Skaksalg
Fredag d. 30. marts Landsholdsklassen 7. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  4. runde

14.00 - 20.00

Veteran + G5 2. runde

14.00 - 20.00

Kort Påske 3. runde 14.00 - 20.00
Tilmelding og betaling til DM i Lyn (indskud 100 kr.) Senest 12.00
DM i Lyn 19.30 - ?
Dansk Skaksalg
Lørdag d. 31. marts Landsholdsklassen 8. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  5. runde

14.00 - 20.00

Veteran + G5 3. runde

14.00 - 20.00

Kort Påske 4. runde 10.00 - 16.00
Kort Påske 5. runde 16.00 - 22.00
Tilmelding til Stævnefest Senest 12.00
Dansk SkakDommerforening generalforsamling
Støtteforeningens generalforsamling - www.dsus.dk 
Dansk Skaksalg
Søndag d. 1. april Landsholdsklassen 9. runde 12.00 - 18.00
Kandidat + Kvinde DM + G7  6. runde 09.00 - 15.00
Veteran + G5 4. runde 09.00 - 15.00
Delegeretmøde 15:15 -  
Stævnefest 19.00 - 23.00
Dansk Skaksalg
Mandag d. 2. april Eventuel DM Omkamp som hurtigskak 13.00
Kandidat + Kvinde DM + G7  7. runde 09.00 - 15.00
Veteran + G5 5. runde 09.00 - 15.00
Dansk Skaksalg

Network Media Hjemmeside fra
Network Media