Sponsorer

 



Annonce for Dansk Skaksalg ApS
Annonce for Dansk Skaksalg ApS

Kalender og tidsplan for DM 2017

Lørdag d.  8. april Åbningsreception 13:00 - 14:00
Landsholdsklassen 1. runde 14.00 - 20.00
Tidlig Kort Påske 1. runde 14.00 - 20.00
G5 1. forløb 1. runde

14.00 - 20.00

Søndag d.  9. april Landsholdsklassen 2. runde

14.00 - 20.00

Tidlig Kort Påske 2. runde 10.00 - 16.00
Tidlig Kort Påske 3. runde 16.00 - 22.00

G5 1. forløb 2. runde

14.00 - 20.00 

Mandag d. 10. april Landsholdsklassen 3. runde

14.00 - 20.00

Tidlig Kort Påske 4. runde 10.00 - 16.00
Tidlig Kort Påske 5. runde 16.00 - 22.00

G5 1. forløb 3. runde

14.00 - 20.00 

Tirsdag d. 11. april Landsholdsklassen 4. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7 1. runde 18.30 - 00.30

G5 1. forløb 4. runde

14.00 - 20.00 

Onsdag d. 12. april Landsholdsklassen 5. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  2. runde

14.00 - 20.00

G5 1. forløb 5. runde

14.00 - 20.00 

Tilmelding og betaling til Parlyn (indskud 100 kr.) Senest 18.00
Parlyn 19.30 - ?
Dansk Skaksalg
Torsdag d. 13. april Landsholdsklassen 6. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  3. runde

14.00 - 20.00

Veteran + G5 1. runde

14.00 - 20.00

Kort Påske 1. runde 10.00 - 16.00
Kort Påske 2. runde 16.00 - 22.00
Tilmelding og betaling til DM i Lyn (indskud 100 kr.) Senest 18.00
Dansk Skaksalg 12:00 - 18:00
Fredag d. 14. april Landsholdsklassen 7. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  4. runde

14.00 - 20.00

Veteran + G5 2. runde

14.00 - 20.00

Kort Påske 3. runde 14.00 - 20.00
DM i Lyn 19.30 - ?
Dansk Skaksalg 12:00 - 18:00
Lørdag d. 15. april Landsholdsklassen 8. runde

14.00 - 20.00

Kandidat + Kvinde DM + G7  5. runde

14.00 - 20.00

Veteran + G5 3. runde

14.00 - 20.00

Kort Påske 4. runde 10.00 - 16.00
Kort Påske 5. runde 16.00 - 22.00
Tilmelding til Stævnefest Senest 12.00
Reception for Thorbjørn Rosenlund
Dansk SkakDommerforening generalforsamling
Støtteforeningens generalforsamling - www.dsus.dk 
Dansk Skaksalg 12:00 - 18:00
Søndag d. 16. april Landsholdsklassen 9. runde 12.00 - 18.00
Kandidat + Kvinde DM + G7  6. runde 09.00 - 15.00
Veteran + G5 4. runde 09.00 - 15.00
Delegeretmøde
Stævnefest 19.00 - 23.00
Dansk Skaksalg 12:00 - 18:00
Mandag d. 17. april Eventuel DM Omkamp som hurtigskak 13.00
Kandidat + Kvinde DM + G7  7. runde 09.00 - 15.00
Veteran + G5 5. runde 09.00 - 15.00
Dansk Skaksalg

Network Media Hjemmeside fra
Network Media