Kalender

Lørdag d. 13. april
Åbningsreception13:00 – 14:00
Landsholdsklassen 1. runde14.00 – 20.00
Tidlig Kort Påske 1. runde14.00 – 20.00
G5 1. forløb 1. runde14.00 – 20.00

Søndag d. 14. april
Landsholdsklassen 2. runde14.00 – 20.00
Tidlig Kort Påske 2. runde10.00 – 16.00
Tidlig Kort Påske 3. runde16.00 – 22.00
G5 1. forløb 2. runde14.00 – 20.00 

Mandag d. 15. april
Landsholdsklassen 3. runde14.00 – 20.00
Tidlig Kort Påske 4. runde10.00 – 16.00
Tidlig Kort Påske 5. runde16.00 – 22.00
G5 1. forløb 3. runde14.00 – 20.00 

Tirsdag d. 16. april
Landsholdsklassen 4. runde14.00 – 20.00
Kandidat + G7 1. runde18.30 – 00.30
G5 1. forløb 4. runde14.00 – 20.00 

Onsdag d. 17. april
Landsholdsklassen 5. runde14.00 – 20.00
Kandidat + G7  2. runde14.00 – 20.00
G5 1. forløb 5. runde14.00 – 20.00 
Tilmelding og betaling til Parlyn (indskud 100 kr.)Senest 12.00
Parlyn19.30 – ?

Torsdag d. 18. april
Landsholdsklassen 6. runde14.00 – 20.00
Kandidat + G7  3. runde14.00 – 20.00
Veteran + G5 1. runde14.00 – 20.00
Kort Påske 1. runde10.00 – 16.00
Kort Påske 2. runde16.00 – 22.00
Dansk Skaksalg09.00 – 16.00

Fredag d. 19. april
Landsholdsklassen 7. runde14.00 – 20.00
Kandidat + G7  4. runde14.00 – 20.00
Veteran + G5 2. runde14.00 – 20.00
Kort Påske 3. runde14.00 – 20.00
Tilmelding og betaling til DM i Lyn (indskud 100 kr.)Senest 12.00
DM i Lyn19.30 – ?
Dansk Skaksalg09.00 – 16.00

Lørdag d. 20. april
Landsholdsklassen 8. runde14.00 – 20.00
Kandidat + G7  5. runde14.00 – 20.00
Veteran + G5 3. runde14.00 – 20.00
Kort Påske 4. runde10.00 – 16.00
Kort Påske 5. runde16.00 – 22.00
Tilmelding til StævnefestSenest 12.00
Dansk SkakDommerforening generalforsamling12.00
Støtteforeningens generalforsamling – www.dsus.dk 18.00
Dansk Skaksalg09.00 – 16.00

Søndag d. 21. april
Landsholdsklassen 9. runde12.00 – 18.00
Kandidat + G7  6. runde09.00 – 15.00
Veteran + G5 4. runde09.00 – 15.00
Delegeretmøde15:15 –  
Stævnefest19.00 – 23.00
Dansk Skaksalg09.00 – 16.00

Mandag d. 22. april
Eventuel DM Omkamp som hurtigskak13.00
Kandidat + G7  7. runde09.00 – 15.00
Veteran + G5 5. runde09.00 – 15.00
Dansk Skaksalg09.00 – 12.00